1. Головна
  2. Новости
  3. 2021: В Україні скасували ПДВ на ввезення електромобілів

2021: В Україні скасували ПДВ на ввезення електромобілів

У серпні 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на збільшення частки екологічного транспорту в країні шляхом введення податкових пільг. Одне з нововведень – скасування ПДВ на електрокари, що ввозяться і продаються на території України.

Ввезення електромобілів в Україні звільнений від податку на додану вартість до 31 грудня 2025 року. У перелік транспортних засобів, на які поширюється ця пільга, увійшли:
– легкові електромобілі:
– електробуси;
– електрогрузовікі;
– електроспецтехніка.

Закони також передбачають, що при держзакупівлях транспортних засобів частка авто з електричними двигунами повинна скласти не нижче 50% до 2030 року. При цьому до 1 січня 2029 року тимчасово будуть звільнені від сплати ввізного мита комплектуючі вироби, а також обладнання, яке потрібно для виробництва електричних транспортних средств.В відповідно до закону, до 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ і ввізним митом імпорт в Україну ряду товарів для підприємств, які створюють або модернізують свої виробничі потужності для виробництва екологічного транспорту.

Крім того, до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, що виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій -іон (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них.

На тлі спроб збільшити кількість електромобілів в Україні влада вже плануює заборонити ввезення і першу державну реєстрацію авто з ДВС – як бензинових, так і дизельних.

Міністерство інфраструктури України пропонує заборонити:
– з 1 січня 2027 роки для б / у автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння;
– з 1 січня 2030 роки для нових авто на дизелі, а також для б / у і нових авто з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Попередній запис
2021: В Украине отменили НДС на ввоз электромобилей
Наступний запис
2021: Ukraine abolished VAT on the import of electric vehicles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будь ласка, заповніть це поле
Будь ласка, заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Меню
Select your currency
USD Сполучені Штати Америки (США) долар